Vertimų tvirtinimas

Notarinis vertimas

Vertimų biure „Paroles" galite užsakyti notarinį vertimo tvirtinimą. Šiuo atveju vertėjo parašas, patvirtinantis, kad vertimas atitinka originalą, papildomai paliudijamas notaro parašu ir antspaudu. Tokio patvirtinimo dažnai reikalauja ne ES šalių institucijos, ypač Rusijos Federacijos, Baltarusijos Respublikos ir Ukrainos Respublikos. Taip pat tokio patvirtinimo reikia, jeigu planuojama legalizuoti dokumentą ir jo vertimą. Notarui tvirtinti būtina pristatyti dokumento originalą – vertimas gali būti tvirtinamas su juo arba jo kopija – kartu su vertėjo parašu, notariškai liudijamas ir originalaus dokumento nuorašas. Gali būti tvirtinami asmens dokumentų, įmonės steigimo dokumentų, dokumentų, patvirtinančių išsilavinimą arba kvalifikaciją, įgaliojimų ir sutarčių vertimai.

Notaro patvirtinimas netvirtina vertimo tikrumo, tik ant vertimo pasirašiusiojo vertėjo parašą.

Rekomenduojame iš anksto pasidomėti, ar užsienio įstaiga, kuriai planuojate teikti dokumentus, reikalauja notaro patvirtinimo („notarized translation"), nes dažniausiai jiems pakanka biuro patvirtinimo („certified translation"). Notaro patvirtinimas užtrunka ilgiau (įprasta tvarka jam prireikia 1–2 darbo dienų) ir kainuoja brangiau.

Reikalavimai dokumentams, norint patvirtinti jų vertimą notaro antspaudu:

- dokumento originalas (kopijos netinka, nebent tai yra notaro paliudytas nuorašas);

- dokumente turi būti nurodytas jį išdavusios įstaigos pavadinimas, išdavimo data, dokumento numeris, išdavusio asmens pavardė ir parašas, antspaudas (jeigu yra);

- jeigu dokumente yra daugiau nei vienas lapas, jie turi būti atitinkamai surišti ir užantspauduoti.

- užsienyje išduoti dokumentai turi būti apostilizuoti (netaikoma Rusijos Federacijoje, Ukrainos Respublikoje, Estijos Respublikoje, Latvijos Respublikoje, Moldovos Respublikoje išduotiems dokumentams).

Vertimo patvirtinimas biuro antspaudu

Visus savo atliktus vertimus galime patvirtinti biuro antspaudu ir vertėjo parašu. Šis patvirtinimas įrodo, kad vertėjas yra susipažinęs su Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 235 straipsniu, nusakančiu atsakomybę už melagingą vertimą, ir patvirtina, kad vertimas visiškai atitinka originalą. Taip patvirtinti vertimai tinka stojant į užsienio šalių universitetus, kreipiantis dėl išmokų, darbo ir pan.

Taip pat biuro antspaudu tvirtinami dokumentų vertimai į lietuvių kalbą, kurie vėliau bus teikiami Migracijos departamentui, Civilinės metrikacijos skyriui, „Regitrai", Registrų centrui ir kitoms Lietuvos valstybinėms institucijoms. Svarbu – užsienyje išduoti dokumentai turi būti patvirtinti apostile, išskyrus Rusijos Federacijoje, Ukrainoje, Estijos Respublikoje, Latvijos Respublikoje, Moldovos Respublikoje išduotus dokumentus.

Vertimai tvirtinami biuro antspaudu tą pačią darbo dieną. Šiam tvirtinimui nereikia pristatyti originalaus dokumento, pakanka geros kokybės skenuotos arba fotografuotos kopijos, kuri vėliau bus surišta su vertimo kopija ir užantspauduota biuro antspaudu.

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu!
El. paštas
Vardas
Telefono numeris
Klausimas
Iš kur sužinojote apie vertimų biurą "Paroles"?
Paspausdami mygtuką "Siųsti" Jūs sutinkate, kad Jūsų pateikti duomenys būtų apdorojami. Duomenys bus naudojami tik su užklausa susijusiems veiksmams atlikti. Jie nėra perduodami tretiesiems asmenims. Daugiau informacijos apie Privatumo politiką ir slapukų naudojimą galite sužinoti paspaudę šią nuorodą.
Kontaktai
Kontaktai
Tel. +370 674 79060
Viber / WhatsApp +370 67479060
info@paroles.lt
Adresas
Upės g. 5, 209 kab.
Vilnius, Lietuva
Susisiekimas
Pastatas tarp VCUP parduotuvės ir Žaliojo tilto
Stotelės: Žaliasis tiltas; Europos aišktė
Parkingas: nemokamas prie VCUP
Made on
Tilda